Block Time

Block Time چیست؟

Block Time به زمان تقریبی اشاره دارد که یک سیستم مبتنی بر بلاک چین برای تولید یک بلوک جدید طول می‌کشد و سرعت تایید تراکنش را دیکته می‌کند که بر حسب تراکنش در ثانیه (TPS) اندازه‌گیری می‌شود. هنگامی که یک بلوک تکمیل می شود، در ledger به عنوان یک کپی تایید شده از یک گروه از تراکنش ها ظاهر می شود و راه را برای بلاک دیگری هموار می کند تا بالای آن بنشیند و زنجیره را گسترش دهد.

افزایش block size یک راه ساده و موثر برای کاهش Block Time فراهم می‌کند، با این حال، بحث طولانی‌مدت در مورد اینکه آیا این استراتژی بر امنیت شبکه غیرمتمرکز تأثیر می‌گذارد وجود دارد.

زمان بلاک ممکن است به مدت زمانی که اعتباردهنده در شبکه بلاک چین برای حل هش تراکنش نیاز دارد اشاره کند. در حالی که اینها تخمین های زمانی هستند، زمان واقعی به سختی استخراج بستگی دارد.

Block Time بخشی از اجزای لازم برای بهبود مقیاس پذیری بلاک چین را تشکیل می دهد. یکی از عواملی که بر زمان بلوک تأثیر می گذارد، ازدحام شبکه است، که در آن کاربران زیادی در حال انجام تراکنش ها در شبکه هستند.

توجه داشته باشید که بیت کوین 10 دقیقه زمان بلوک دارد در حالی که اتریوم، دومین پروتکل بزرگ غیرمتمرکز، میانگین زمان بلوک 15 ثانیه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا