Batch Auctions

Batch Auctions چیست؟

Batch Auctions یک مکانیسم معاملاتی است که در آن سفارشات فردی با هم گروه بندی شده و به طور همزمان اجرا می شوند. همه سفارشات در یک دسته با یک قیمت تسویه یکسان تسویه می شوند. Batch Auctions از نقدینگی انبوه سود می برند و مکانیزمی محبوب برای حصول اطمینان از کشف قیمت منصفانه در دنیای مالی غیرمتمرکز و سنتی هستند.

در زمینه بلاکچین، Batch Auctions (حراج های دسته ای) نقش مهمی برای عرضه اولیه توکن، انحلال یا بازخرید دارایی های غیر نقدی و به عنوان وسیله ای برای جلوگیری از MEV ایفا می کنند. Batch Auctions اساساً کمتر در برابر MEV آسیب پذیر هستند زیرا ترتیب معاملات در یک دسته تأثیری بر قیمت ندارد.

در حالی که Batch Auctions به طور سنتی بر روی یک جفت توکن انجام می‌شوند (مانند order books)، یک مورد خاص که به آن MEVگفته می‌شود اجازه می‌دهد تا سفارش‌ها بین چندین جفت توکن در یک دسته تسویه شوند. این امر به‌ویژه برای توکن‌های پراکنده (مثلاً USD-stablecoins) یا توکن‌های کمتر نقدشونده پاریس (certain insurance یا prediction market outcome token) مفید است، زیرا معاملات لازم نیست بین طرف‌های مستقیم انجام شود، اما ممکن است در حلقه‌ها نیز اتفاق بیفتد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا