Asynchronous

Asynchronous چیست؟

در علوم کامپیوتر، Asynchronous به وقوع رویدادهایی اشاره دارد که مستقل از برنامه واقعی هستند. رویدادها در یک سیستم Asynchronous به جای یک سیگنال ساعت جهانی، فعالیت ها (تغییرات در سیستم) را همگام می کنند. سیستم های Asynchronous برای عملکرد قابل اعتماد به سیگنال ها یا پیام های خارجی وابسته نیستند.

سیستم های Asynchronous معمولاً با استفاده از طراحی دارای مقیاس ساخته می شوند. هر واحد در چنین شبکه ای می تواند به طور مستقل عمل کند در حالی که همچنان با دیگران تعامل دارد. این اجزای به هم پیوسته در نهایت با هم ترکیب می شوند تا یک راه حل یا سیستم کارآمد تولید کنند.

ارتباط Asynchronous به فرآیندی اطلاق می شود که در آن داده ها به جای یک جریان پیوسته به صورت متوالی عرضه می شوند. انجمن های آنلاین یا ایمیل نمونه های محبوبی هستند که در آن افراد در زمان های مختلف پیام ارسال می کنند.

شبکه های بلاک چین Asynchronous یا semi-synchronous به طور گسترده در صنعت crypto استفاده می شوند. زیرا شبکه‌ها هیچ بازخوردی در مورد وضعیت داده‌هایی که ارسال می‌کنند به Node ها نمی‌دهند. Node ها ممکن است نظرات متفاوتی در مورد تأثیر کلی شبکه داشته باشند. توان عملیاتی تراکنش افزایش می‌یابد زیرا Node ها مجبور نیستند در صف بایستند تا پیام‌هایشان توسط Node های دیگر پردازش شود.

هدف شبکه های semi-synchronous جلوگیری از هر گونه شکاف در وضعیت جهانی شبکه است. این می تواند باعث شود که وحدت Node ها با مشکل مواجه شود. این شبکه ها قابلیت اطمینان و دسترسی را در اولویت قرار می دهند. ارتقای دسترسی به همه تراکنش‌ها کمک می‌کند تا بدون تاخیر اجرا شوند. با این حال، اگر یک شبکه تصمیم بگیرد بر ثبات تأکید کند، ممکن است برخی از تراکنش‌ها تا زمانی که تمام تراکنش‌های قبلی تأیید نشده باشند انجام نشوند یا به تأخیر بیفتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا