Anti-Malware

Anti-Malware چیست؟

ارزهای رمزنگاری شده هیچ مرز جغرافیایی ندارند و هر کسی می تواند در هر مکان و در هر زمان به آنها دسترسی داشته باشد، بدون محدودیت یا هزینه پنهان از میانجیگران. دنیای بلاک چین به دلیل ناشناس ماندن آن محبوب است زیرا اطلاعات خصوصی کاربران در پشت یک دیوار رمزنگاری محافظت می شود. آنها را از کلاهبرداری و سرقت هویت در امان نگه می دارد.

با این حال، سودآوری ظاهری، سهولت و ناشناس بودن ارزهای دیجیتال نیز آنها را به بستر مناسبی برای هکرها تبدیل کرده است. افزایش محبوبیت ارزهای دیجیتال با افزایش تعداد آلودگی‌های بدافزاری (Malware) که رایانه‌ها را آلوده کرده و آنها را به ارتش ماشین‌های استخراج ارز دیجیتال تبدیل می‌کنند، همزمان شده است.

بدافزار (Malware) اصطلاحی است که به هر شکلی از نرم افزار مخرب اطلاق می شود که به منظور آسیب رساندن به رایانه ها و سیستم های رایانه ای باشد. ویروس ها، trojan horses و ransomware تنها چند نمونه از بدافزارها (Malware) هستند که می توان از آنها برای اهداف مختلفی از جمله سود، اخاذی، نظارت، محدود کردن فعالیت ها، کنترل از راه دور، حذف و انتشار اطلاعات نادرست یا غیرقانونی استفاده کرد. بدافزار (Malware) علاوه بر مضر بودن، این قابلیت را دارد که بدون مجوز و در بیشتر موارد بدون اطلاع کاربر به یک سیستم دسترسی پیدا کند.

بدافزار استخراج ارز دیجیتال (Cryptocurrency-mining malware) برای آلوده کردن botnet های رایانه‌ها در نظر گرفته شده است. از همان الگوی انواع تهدیدات دیگر پیروی می کند، از جمله ایمیل های هرزنامه مملو از بدافزار (Malware) ، دانلود از URL های خطرناک، junkware و نرم افزارهای نامطلوب. بدافزار استخراج ارز دیجیتال، منابع رایانه های آلوده را تخلیه می کند، بهره وری آنها را کاهش می دهد و باعث شکستگی در سیستم عامل آنها می شود. همچنین باعث ایجاد هزینه های اضافی ، مانند مصرف برق بیشتر برای استخراج کنندگان crypto می شود.

بدافزار استخراج رمزارز (Cryptocurrency-mining malware) می‌تواند باعث کند شدن سیستم‌ها شود و کاربران نهایی و کسب‌وکارها را در معرض سرقت هویت داده‌ها، ربودن و سایر خطرات قرار دهد. حتی می‌تواند قربانیان را با تبدیل رایانه‌های شخصی به زامبی‌هایی که مغز (نرم‌افزار) رایانه‌های دیگر را می‌خورند و همچنین آنها را به بدافزار آلوده می‌کنند، بخشی از مشکل کند.

برنامه‌های Anti-Malware راه‌حل‌های جامعی هستند که رایانه‌ها را ایمن نگه می‌دارند و از داده‌های حیاتی که از طریق شبکه ارسال می‌شوند یا به صورت محلی نگهداری می‌شوند، محافظت می‌کنند. نرم افزار Anti-Malware شامل چندین مؤلفه مانند نرم افزار anti-spyware و anti-phishing و همچنین راه حل های آنتی ویروس برای عفونت های شناخته شده است که توسط منابع امنیتی جدا شده و شناسایی می شوند.

ابزارهای استاندارد صنعتی Anti-Malware و آنتی ویروس، مانند Kaspersky و Bit Defender، می توانند خطرات را در سراسر جهان شناسایی کرده و در برابر بدافزارهای cryptojacking محافظت کنند. بهتر است قبل از قربانی شدن، اقدامات پیشگیرانه انجام دهید و نرم افزار آنتی ویروس را نصب کنید. نصب جدیدترین به‌روزرسانی‌ها و وصله‌های نرم‌افزاری برای سیستم‌عامل و برنامه‌های خود، به‌ویژه برای مرورگرهای وب، نیز یک ایده هوشمندانه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا