اخباراخبار بیت کویناخبار قانون گذاری

قانون گذاری سختگیرانه در کره جنوبی

معامله کنندگان ارز باید گزارش معاملات خود را ارائه دهند تا به 5 سال حبس محکوم نشوند

در کره جنوبی قوانین سختگیرانه‌ای برای ارائه گزارش معاملات ارز دیجیتال وضع شده که به شرکت‌ها 6 ماه مهلت داده شد تا درباره معاملات خود گزارش ارائه دهند یا منتظر جریمه‌های سنگین باشند. با وضع قوانین جدید ارائه گزارش مالی شرکت‌های ارز دیجیتال، فضای قانون گذاری ارزهای دیجیتال در کره جنوبی سختگیرانه‌تر خواهد شد.

براساس گزارشات JoongAng Daily، کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی قوانین گزارش مالی خود را اصلاح کرده تا ارزهای دیجیتال را هم شامل شود.

این اصلاحیه تمام شرکت‌ها و افراد در ارتباط با ارز دیجیتال را ملزم دانست تمام پرونده‌های معاملات شان را در اختیار واحد اطلاعات مالی بگذارند. این قانون شامل صرافی‌ها، مدیران دارائی، ارائه دهندگان خدمات کیف پول و سایر افراد مرتبط می‌شود.

واحد اطلاعات مالی بازوی کمیسیون خدمات مالی است که مسئول نظارت بر مبارزه با پولشویی در کل سیستم مالی کره جنوبی است.

آیین نامه ارائه گزارش ارزهای دیجیتال در کره جنوبی از 25 مارس اجرا می‌شود. ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی موجود در این کشور شش ماه فرصت دارند تا با الگوی قانونی جدید مطابقت داشته باشند. ارائه دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال در کشور برای تطبیق با الگوی قانونی جدید 6 ماه فرصت دارند.

به عنوان بخشی از پروتکل‌ها، ارائه دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال در کره جنوبی باید از پروتکل‌های قوی برای شناسایی مشتری‌ها استفاده کنند. علاوه بر این معاملات مشکوک باید نشانه گذاری شوند و برای انجام تحقیقات بیش‌تر در مورد پولشویی به واحد اطلاعات مالی ارجاع داده شود.

شرکت‌هایی که پیش از 24 سپتامبر به قانون گذاری ارزهای دیجیتال در کره جنوبی پایبند نباشند، احتمالاً تا 50 میلیون وون (44.000 دلار) جریمه می‌شوند یا به 5 سال حبس محکوم می‌شوند.

از 25 مارس در کره جنوبی، افرادی که قصد ارائه خدمات ارزهای دیجیتال دارند، باید در واحد اطلاعات مالی ثبت نام کنند.

آیین نامه ارائه درآمد مالی ارزهای دیجیتال آخرین مورد از مجموعه قوانین و دستورالعمل‌های مربوط به سیاست‌های ارز دیجیتال در کره جنوبی است.

طبق گزارش سابق کوین تلگراف، سازمان امور مالیاتی در روز دوشنبه اعلام کرد بیش از 2.400 نفر شناسایی شدند که دارایی خود را تبدیل به ارز دیجیتال می‌کردند تا از مالیات فرار کنند.

در حال حاضر صرافی ارزهای دیجیتال داده‌های مشتری را با NTS به اشتراک می‌گذارند چون سازمان مالیاتی به دنبال شناسایی بیش‌تر آن دسته از فرارهای مالیاتی است که افراد دارایی‌های خود را در ارزهای دیجیتال پنهان کرده‌اند.

علاوه بر این، قانون مالیات ارزهای دیجیتال کره جنوبی از ژانویه 2022 اجرا می‌شود. این مالیات برای معاملاتی مشخص شده که سود معامله بیش از 2.300 دلار باشد.

منبع: وبسایت cointelegraph

تاریخ انتشار خبر: 15 مارس 2021

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx