Credit Risk

Credit Risk چیست؟

Credit Risk یک محاسبه داخلی است که توسط بانک ها و موسسات وام دهنده قبل از اعطای اعتبار به وام گیرنده انجام می شود. Credit Risk برای همه انواع وام ها از جمله وام های فردی، وام های شرکتی و حتی بدهی های ملی محاسبه می شود.

برای مؤسسات وام دهنده مهم است که تا آنجا که ممکن است خطر معوقه وام گیرندگان را کاهش دهند. با توجه به این موضوع، Credit Risk یکی از با ارزش ترین ابزار آنهاست. در تامین مالی مصرف کننده، ریسک اعتباری بر اساس پنج C محاسبه می شود: سابقه اعتباری، ظرفیت بازپرداخت، سرمایه، شرایط وام دهی و وثیقه. ترکیبی از این عوامل مرتبط با یک درخواست، Credit Risk یک وام معین را تعیین می کند. به عنوان مثال، اگر سابقه اعتباری خوبی دارید و Collateral (وثیقه) ارائه شده برای وام دارید، اما سرمایه اولیه ندارید، ممکن است امتیاز ریسک اعتباری شما بیشتر شود.

همبستگی بین این پنج عامل توسط الگوریتم های پیچیده و محاسبات مالی تعیین می شود. با این حال، مهم است که بدانید هنگام اندازه گیری Credit Risk شما چه مواردی در نظر گرفته می شود.

خطر تعویق وام گیرندگان یکی از مواردی است که بانک ها و موسسات وام دهی به آن بیشترین توجه را دارند. معمولاً بخش‌های اختصاصی مدیریت Credit Risk در این مؤسسات وجود دارد. بخش مدیریت ریسک اعتباری مسئول محاسبه امتیاز ریسک اعتباری فردی برای وام گیرندگان جدید است. علاوه بر این، این بخش ها مسئول ایجاد ارزیابی ریسک برای ارزش ترکیبی وام بانک یا موسسه وام دهنده هستند. مهم است که بانک ها سطح نسبتاً پایینی از قرار گرفتن در معرض ریسک را حفظ کنند.

در حالی که Credit Risk هنوز به طور گسترده ای در حوزه ارزهای دیجیتال جدید است، برخی از اصول محاسبه ریسک از طریق مالی سنتی قبلاً جایگاه خود را در دنیای ارزهای دیجیتال پیدا کرده اند. به عنوان مثال، بسیاری از وام دهندگان کریپتو اکنون به Collateral روی آورده اند تا از محافظت نسبی سرمایه گذاری خود اطمینان حاصل کنند.

مدیریت ریسک و ریسک گریزی از مهم ترین مکانیسم های حفاظتی بانک ها هنگام وام دادن پول هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا