Candlesticks

Candlesticks چیست؟

نمودار Candlesticks روشی برای نشان دادن قیمت‌های باز، بالا، پایین و بسته شدن یک دارایی برای یک دوره مشخص است. گمان می رود نمودارهای Candlesticks از تاجران برنج ژاپنی در قرن هجدهم نشأت گرفته باشد. آنها هنوز یکی از محبوب ترین روش های نمایش قیمت بازارهای مالی هستند.

یک Candlesticks خلاصه خوبی از نحوه رفتار قیمت در طول دوره نمودار می دهد. همه ابزارهای نمودار به شما امکان می دهند دوره نمودار Candlesticks را از دوره های یک دقیقه ای به یک هفته یا ماه در هر candle تغییر دهید. این به معامله‌گر اجازه می‌دهد تا احساسات بازار را به سرعت (با استفاده از رنگ‌ها) مشاهده کند و درک خوبی از نحوه رفتار قیمت‌ها در مدت زمان انتخابی داشته باشد.

رنگ های انتخاب شده تنها یکی از گزینه هایی هستند که معامله گر می تواند آن را تغییر دهد. اکثر پلتفرم های نموداری به طور پیش فرض سبز/قرمز یا سفید/سیاه هستند.

نکات کلیدی:

• نمودار Candlesticks روشی برای نشان دادن قیمت های تاریخی یک دارایی (مانند ارز دیجیتال) است که خلاصه خوبی از رفتار قیمت ارائه می دهد.

• در تجارت بیت کوین و ارزهای دیجیتال بسیار مرتبط است، زیرا الگوهای Candlesticks می تواند معکوس های صعودی یا نزولی را نشان دهد.

• با در نظر گرفتن یک اندیکاتور “Leading” و نه “Lagging”، می توان با عمل بر روی الگوهای Leading Candlestick قبل از اینکه بقیه معامله گران روی هم انباشته شوند، از روند پیشی گرفت.

معامله گران چگونه از Candlesticks استفاده می کنند؟

همانطور که Candlesticks ها حرکت دارایی را در طول دوره تعریف شده نشان می دهند، می تواند به صورت بصری تغییرات صعودی یا نزولی را نشان دهد، به خصوص زمانی که Candlesticks به عنوان یک گروه در نظر گرفته می شوند. معامله گران به این الگوها Candlestick Pattern می گویند.

نمودار Candlesticks در کل تجارت بیت کوین و ارزهای دیجیتال بسیار مرتبط است. با آموختن اینکه چگونه الگوهای شمعی می توانند معکوس های صعودی یا نزولی را نشان دهند، می توانید با عمل بر روی این اندیکاتورهای Leading قبل از انباشته شدن بقیه معامله گران، از روند پیشی بگیرید!

از آنجایی که Candlesticks ها از داده‌های قیمت خام و به‌روزرسانی‌ها به محض اتمام دوره استفاده می‌کنند، گفته می‌شود که الگوهای Candlesticks شاخص‌های «Leading» هستند و «Lagging» نیستند. این امر باعث می شود که تشخیص الگوی شمعدانی (Candlestick Pattern) در انبار معاملاتی شما ضروری باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا