Close

Close چیست؟

قیمت Close (بسته) یکی از چهار نقطه داده اصلی است که در معاملات روزانه در بازارهای سهام، ارزهای دیجیتال و سایر بازارها برای ردیابی عملکرد یک دارایی استفاده می شود. سه مورد دیگر قیمت های Open (باز)، High (بالا) و Low (پایین) هستند که هر چهار با هم به عنوان “OHLC” شناخته می شوند.

قبل از ظهور شبکه های ارتباطی الکترونیکی در سال 1969، معاملات بورس به طور انحصاری در ساعات عادی بازار انجام می شد، به عنوان مثال، از ساعت 9:30 صبح تا 16:00 بعد از ظهر برای بورس نیویورک.

در نتیجه، عملکرد دارایی‌ها را می‌شد به وضوح بین روزهای Open و Close شدن معاملات در نقاط قیمتی مشخص کرد و در هر روز بالاترین (High) و پایین‌ترین (Low )قیمت‌ها به راحتی قابل شناسایی بود.

با پیشرفت در تجارت الکترونیک، معاملات پس از ساعت کاری نیز در دسترس قرار گرفت، البته در حجم بسیار کمتری نسبت به معاملات ساعات معمولی.با این حال، این معیارهای OHLC را منسوخ نکرده است، مفید بودن آنها برای تجزیه و تحلیل بازار تضمین می کند که هنوز در چارچوب زمانی ساعات معمول بازار ردیابی می شوند.

صرافی‌های ارزهای دیجیتال، که در اوایل دهه 2010 بلافاصله پس از اختراع خود ارزهای رمزنگاری شده ظاهر شدند، از همان ابتدا از معاملات 24 ساعته پشتیبانی می‌کردند، به این دلیل که این پلتفرم‌ها منحصراً آنلاین هستند و دارایی‌های فهرست‌شده در آن‌ها 100 درصد مواقع عملیاتی هستند.با این حال، آنها هنوز هم داده های OHLC را در اختیار کاربران خود قرار می دهند که معمولاً به شکل نمودارهای Candlestick است.

قیمت Close به طور خاص اغلب توسط معامله گران به عنوان مهمترین معیار از چهار معیار در نظر گرفته می شود، زیرا به عنوان یک معیار استاندارد برای ارزیابی عملکرد دارایی در دوره های زمانی مختلف استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا