Block Size

Block Size چیست؟

Block Size بسیار ساده است و مقدار داده ای است که یک بلوک می تواند نگه دارد. به عنوان مثال، از ماه می 2021، یک Block در بلاکچین بیت کوین می تواند داده هایی معادل 1 مگابایت را در خود جای دهد. این محدودیت در سال 2010 در تلاش برای محدود کردن فرصت غلبه بر بلاکچین و توقف حملات احتمالی DoS اعمال شد.

در ابتدا، بلاکچین بیت کوین برای کار با Block هایی با اندازه حداکثر 36 مگابایت طراحی شد. با این حال، نگرانی‌های امنیتی نیاز به Block Size های بسیار کوچک‌تر را افزایش داد.

چرا Block Size مهم است؟

یکی از نگرانی های اصلی در مورد Block Size برای بلاکچین، بارگذاری بیش از حد شبکه است. هر چه بلوک‌ها سریع‌تر از تراکنش‌ها پر شوند، شانس بیشتری برای زمان انتظار برای تأیید تراکنش بیشتر است.

این برای یک راه حل مالی عصر جدید که هدف آن انقلابی کردن اقتصاد جهانی است، غیرقابل قبول است. در نتیجه، آزمایش‌های متعددی در حال انجام است که سعی در حل معضل Block Size دارند.

روی دیگر سکه نیز وجود دارد که استدلال می کند که Block Size کوچک پایه و اساس یک بازار خود تنظیم است. به عبارت دیگر، برخی از تحلیلگران خاطرنشان می‌کنند که به دلیل محدود بودن Block Size، کاربران این امکان را دارند که با پرداخت هزینه gas بیشتر، تراکنش‌های خود را اولویت‌بندی کنند تا ابتدا پردازش شوند. این سیستم یکی از اصول پایه گذاری یک شبکه غیرمتمرکز است.

در حال حاضر هیچ اتفاق نظری در مورد اینکه بهترین رویکرد برای حل مشکل Block Size چیست، وجود ندارد. بیشتر شبکه های بلاکچین به دنبال راه هایی برای بهینه سازی استفاده از بلوک ها و جلوگیری از نگرانی های امنیتی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا