BitLicense

BitLicense چیست؟

BitLicense که در آگوست 2015 اجرایی شد، اولین رژیم نظارتی بود که مشاغل ارزهای دیجیتال در ایالات متحده را هدف قرار داد.

این مجموعه طیف گسترده ای از فعالیت های رمزنگاری از جمله انتقال ارز دیجیتال، ارائه خدمات مبادله و صدور دارایی های دیجیتال را تنظیم می کند.

برای هر فرد مقیم نیویورک که فعالیت‌های رمزنگاری تنظیم‌شده را انجام می‌دهد، یا هر شخص غیرمقیم یا نهاد دیگری که در آن فعالیت‌ها با افرادی که در نیویورک زندگی می‌کنند مشغول است، به BitLicense نیاز دارد. با این حال، بسیار مهم است، افرادی که پرداخت‌های رمزنگاری را انجام می‌دهند یا دریافت می‌کنند، معاف هستند.BitLicense در زمان راه‌اندازی بسیار بحث‌برانگیز بود و همچنان موضوع خشم گسترده‌ای در جامعه ارزهای دیجیتال است.

بسیاری از کسب‌وکارهای رمزنگاری اصرار دارند که رژیم محدودیت‌ها و تعهدات غیرمنصفانه‌ای را برای آن‌ها اعمال می‌کند و هزینه درخواست برای BitLicense (که حداقل 100000 دلار برآورد می‌شود) تنبیهی است.

زمانی که این مقررات در سال 2015 اجرایی شد، حداقل 10 کسب و کار مرتبط با رمزارز اعلام کردند که در نتیجه تمام فعالیت های تجاری خود را در نیویورک متوقف خواهند کرد. در واقع، تنها تعداد انگشت شماری از شرکت‌ها با موفقیت BitLicense را از زمان راه‌اندازی آن دریافت کرده‌اند. صرف‌نظر از استقبال صنعت، BitLicense بخش مهمی از تلاش‌های کلی‌تر قانون‌گذاران جهانی برای تنظیم بخشیدن به رمزارزها است که طبیعتاً در برابر دخالت دولت مقاوم است.

با این حال، همانطور که رویدادهای اخیر نشان می دهد، مانند واکنش هایی که پروژه Facebook Libra از سوی بانک های مرکزی دریافت کرد، نظارت شدیدتر بر ارزهای دیجیتال و فناوری غیرمتمرکز به طور کلی اجتناب ناپذیر به نظر می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا