Bitcoin Pizza

Bitcoin Pizza چیست؟

یک تراکنش تاریخی بیت کوین در 22 می 2010 انجام شد که در آن مردی از فلوریدا از ارز دیجیتال برای پرداخت دو پیتزا استفاده کرد. هر سال این روز جشن گرفته می شود، نه به خاطر معامله، بلکه به دلیل قیمت: فرد مورد نظر، Laszlo Hanyecz، 10000 بیت کوین برای دو پیتزا پرداخت کرد که اکنون با یک بیت کوین به ارزش 46،490 دلار، حدود 465،352،000 دلار ارزش دارد.

Laszlo Hanyecz اولین فردی است که با بیت کوین معامله تجاری انجام داد و در 22 می 2010 دو پیتزا پاپا جان خرید.پیتزاهای Hanyeczs از آن زمان به طور فزاینده‌ای گران شده‌اند، زیرا تنها 9 ماه پس از معامله، زمانی که بیت‌کوین معادل دلار آمریکا شد، ارزش آن‌ها به 10000 دلار رسید.

طنز این معامله تاریخی به گونه ای بود که شخصی که این پیتزا را از Hanyecz خرید بیت کوین خود را نیز به قیمت ناچیز فروخت. Sturdivant که در آن زمان 19 ساله بود، دو پیتزا برای Hanyecz فرستاد و در ازای آن 10 هزار بیت کوین دریافت کرد. با این حال، او با آگاهی از پتانسیل های عظیم این ارز دیجیتال، همه آنها را برای تامین هزینه های سفر کاری خود خرج کرد.

این اقدام هر دو شخص، Hanyecz و Sturdivant، در حال حاضر احمقانه به نظر می رسد، با این حال، در آن زمان هیچ کس واقعاً نمی دانست که این ارز دیجیتال در سال های آینده چقدر ارزش خواهد داشت.

از زمان انجام این تراکنش جالب، علاقه مندان به ارزهای دیجیتال روز ۲۲ مه Bitcoin Pizza را در سراسر جهان جشن می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا