Bitcoin Improvement Proposal (BIP)

Bitcoin Improvement Proposal (BIP) چیست؟

بیت کوین هیچ ساختار سازمانی سلسله مراتبی یا تعریف شده ای ندارد. در نتیجه، یک استاندارد کلی مورد توافق برای معرفی ایده های جدید به بیت کوین مورد نیاز بود.

اولین BIP در سال 2011 صادر شد و قالب خود BIP را تعیین کرد و از سیستم پیشنهادات برای تغییرات در زبان پایتون الهام گرفت. هر BIP به صورت عمومی در GitHub در دسترس است. Bitcoin Improvement Proposal (BIP) معمولاً به یکی از سه دسته تقسیم می شوند: مسیر استاندارد (Standards Track) ، اطلاعات (Informational) و فرآیند (Process).

Standards Track BIP به تغییرات در پروتکل یا روش های اعتبار سنجی مربوط می شود. Informational BIP برای اهداف آموزشی یا برای افزایش آگاهی هستند.Process BIP به تغییرات فرآیند پیشنهادی خارج از پروتکل بیت کوین مربوط می شود.BIP های اطلاعاتی می توانند توسط جامعه بیت کوین هر طور که می خواهند پذیرفته یا نادیده گرفته شوند.با این حال، BIPهای پیگیری و فرآیند استاندارد، نیازمند اجماع جامعه هستند و باید در نظر گرفته شوند.قبل از رسیدن به این مرحله، Bitcoin Improvement Proposal (BIP) ها یک فرآیند تهیه پیش نویس یا “triaging” را طی می کنند که با پیش نویسی شروع می شود که یا پیشنهاد می شود، رد می شود، پس گرفته می شود یا به تعویق می افتد.مرحله فعال بعد از آن قرار می گیرد و پس از آن منسوخ شدن یا جایگزینی.بیشتر BIPها زندگی خود را از طریق بحث در سرویس‌های فهرست یا سایر جوامع آغاز می‌کنند. BIP ممکن است به تصمیم‌های حیاتی مانند چنگال‌های سخت و نرم مربوط باشد. بسیاری از تغییرات مانند تغییرات در رابط کاربری اصلاً نیازی به BIP ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا