Corporate Treasury

Corporate Treasury چیست؟

Corporate Treasury (خزانه داران) مسئول ذخایر نقدی شرکت هستند. آنها به عنوان مدیران ریسک مالی عمل می کنند که به دنبال محافظت از ارزش یک شرکت در برابر خطراتی هستند که به طور منظم به دلیل ماهیت تجارت با آن مواجه است. علاوه بر این، Treasury ذخایر نقدی شرکت را مدیریت می کنند تا از نقدینگی، ریسک، تامین مالی، تخصیص مناسب سرمایه و منابع در راستای اهداف استراتژیک شرکت اطمینان حاصل کنند.

برای مدیریت بهتر نقدینگی یک شرکت، ابزارهای مورد استفاده عبارتند از اندازه ترازنامه و نقدینگی دارایی و بدهی. این امر نقدینگی کافی را برای شرکت در عملیاتی مانند تصاحب و کسب حداکثر بازده ممکن در ذخایر نقدی تضمین می کند.

Corporate Treasury همچنین باید بر اجرای استراتژی‌های شرکت نظارت داشته باشند و به مجموعه‌های C در مورد قابلیت خرید یک کسب‌وکار یا گسترش در قلمروهای جدید گزارش دهند. اگر مجموعه C تصمیم بگیرد، چه از طریق انحلال دارایی، انتشار سهام یا ذخایر، ممکن است آنها وظیفه پیدا کردن پول را داشته باشند.

در نهایت، خزانه داری شرکت ها نیز وظیفه مدیریت ریسک ها را بر عهده دارند. این خطرات ممکن است به نرخ بهره، اعتبار، ارز، کالاها یا عملیات شرکت مربوط باشد. رایج ترین آنها مربوط به نقدینگی، اعتبار و ارز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا