Allocation

Allocation چیست؟

Allocation اصطلاحی است که اغلب برای نگهداری سبد ارزهای دیجیتال استفاده می شود. به عنوان مثال، Allocation یک درصد از سبد سهام خود به بیت کوین و ترکیبی از آلتکوین ها به عنوان Allocation دارایی های رمزنگاری در نظر گرفته می شود.

در دنیای بلاک چین، برای اطمینان از سودآوری بلندمدت یک مدل کسب‌وکار، پروژه‌های رمزنگاری باید در مورد Allocation توکن و بودجه‌شان تصمیم بگیرند که معمولاً شامل بازاریابی، توسعه نرم‌افزار و هزینه‌های عملیاتی می‌شود. بسیاری از پروژه‌های بلاک چین دارای خزانه‌ها و پایه‌های خاص خود هستند که هر کدام توکن اختصاص داده شده خود را دارند. همچنین برای شرکت های بلاک چین معمول است که سهم خاصی از توکن را به اعضای اولیه تیم اختصاص دهند، با این نکته که نمی توانند آنها را برای یک دوره خاص بفروشند. اگر تیمی سازمان یا بنیادی داشته باشد که مسئولیت پول/وجوه را بر عهده دارد، ممکن است تصمیم بگیرد که پول را برای خزانه نمادین کنار بگذارد، که می تواند به دلخواه تیم یا جامعه استفاده شود.

گزینه ای برای سرمایه گذاران برای دریافت Allocation در دوره های مختلف سرمایه گذاری وجود دارد. سرمایه‌گذاران اولیه ممکن است از دوره های فروش خصوصی سود ببرند، زیرا پروژه‌ها معمولاً حجم زیادی از توکن‌ها را به عنوان حسن نیت سرمایه‌گذاری اولیه خود به این فروش اختصاص می‌دهند. هر یک از این سرمایه گذاران در این نمونه دارای Allocation از کل مبلغ ارائه شده در آن دوره خاص از فروش خواهند بود.

اعضای تیم که روی ارز، پروتکل یا پروژه خاصی کار می‌کنند، ممکن است بخش یا مقدار مشخصی از توکن‌ها را به عنوان پاداش برای تلاش‌های خود دریافت کنند که قبل از شروع فروش به تیم اختصاص داده می‌شود. برای مثال، این Allocation ها می‌توانند در طول زمان طبق یک برنامه زمان‌بندی مشخص حذف شوند یا به یکباره در یک روز خاص مانند رویداد تولید توکن (TGE) توزیع شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا