اتهام کلاه برداری برای مدیر اجرایی Composable Finance

روز قبل توییت های جنجالی از سمت یکی از بازرسان امور مالی نامتمرکز و حوزه مالی دیفای منتشر شد. که در آن خبر از اتهامات عمر زکی به عنوان مدیر اجرایی Composable Finance میداد. این بازرس تلاش کرد با توییت خود از یک کلاه برداری بزرگ خبر دهد.که رئیس ناشناس Composable Finance آنها را مرتکب شده است.

از  ماه نوامبر سال میلادی قبل تا فوریه سال جاری در بستر Composable Finance چیزی به اندازه 167 میلیون دلار دارایی از طریق کاربران بر روی این پلتفرم سرمایه گذاری شد. این حجم از دارایی با در بر داشتن 900 شرکت کننده در وام جمعی پولکادات (DOT) و کوساما (KSM) به انجام رسید.

در ادامه

طبق اظهارات اخیر بازرس zachxbt که توضیحات خود را مبنی بر شواهد و مدارک موثق از کمیسیون بورس اوراق بهادار ابالت متحده آمریکا با نماد اختصاری SEC  عمر زکی به عنوان مدیر اجرایی تنها 21 سال سن دارد و در شهر نیویورک اقامت دارد.

او دانش آموخته دانشگاه ییل(Yale) در مقطع کارشناسی و تحصیل کرده رشته فیزیک و اقتصاد است. که هم اکنون با تحقیقات پلیس امنیت مالی به کلاهبرداری متهم شده است.

او به جرم اغفال کاربران جامعه مالی ارز های دیجیتال به سبب سرمایه گذاری در یک صندوق تامینی ثبت نشده مجازات به جریمه مدنی 25000 دلاری شد. علاوه بر این دو پلتفرم دیگر که اداره آنها نیز به دست عمر زکی بود. هک شدند و چیزی به اندازه 8.367 میلیون دلار از دارایی های آن ناپدید شد.

این دارایی ها توسط پلیس سایبری شناسایی و حجمی از آنها بازگردانی شد. تا بتوانند به کاربران قربانی برگردانند. احتمالا زکی در جریان این دو هک بزرگ دست داشته اما در این خصوص تحقیقات ادامه دار است.

zachxbt نیز از کاراگاه های خبره و مطرح به ویژه در بخش دارایی های دیجیتال است. که توانست پروژه های زیادی را شناسایی کند. او در این بخش خبره است. و اکنون این پروژه کلاه برداری به دست او است. به زودی جزییات آن افشا میشود.

منبع:cointelegraph

مطالب بیشتر:


حکم زندان برای هندی هایی که در حوزه ارزدیجیتال فعال اند(در تب جدید مرورگر باز می شود )
چگونه پلیس ارز دیجیتال را مصادره میکند؟ آیا مصادره ارز دیجیتال امکان پذیر است؟(در تب جدید مرورگر باز می شود )
ارزیابی مزایای استخراج بیت کوین در ایران(در تب جدید مرورگر باز می شود )
پلیس امنیت سایبری هند به کلاه برداری در فضای مالی مجازی هشدار میدهد(در تب جدید مرورگر باز می شود )

خروج از نسخه موبایل