Co-Signer

Co-Signer چیست؟

Co-Signer (امضاکننده) مشترک مفهومی هستند که ارتباط نزدیکی با کیف پول‌های ارزهای دیجیتال چند امضایی (Multi-Signature) دارند.

معمولاً، کیف پول‌های رمزنگاری برای دسترسی Single-Key طراحی می‌شوند یعنی به منظور مدیریت وجوهی که مالک برای استفاده از یک Private Key خود نیاز دارد. در حالی که در اکثر شرایط به اندازه کافی ساده، راحت و ایمن است، این کیف پول ها در برخی زمینه ها محافظت ناکافی را ارائه می دهند.

کیف پول‌های Multi-Signature نوع امن‌تری از کیف پول‌های رمزنگاری‌شده هستند: آن‌ها به افراد یا سازمان‌های متعددی نیاز دارند که Key های منحصربه‌فرد خود را قبل از اجازه دسترسی به وجوه ذخیره‌شده ارائه کنند. الزامات Signature را می توان به روش های مختلفی پیکربندی کرد: برای مثال، 2 از 3، یکی از موارد رایج، به دو Key از مجموع سه Key برای باز کردن وجوه نیاز دارد. افرادی که از Private Key خود استفاده می کنند، در این زمینه، Co-Signer مشترک هستند.

ممکن است در سناریوهای مختلف به Co-Signer مشترک انتشار وجوه ارزهای دیجیتال نیاز باشد. یکی از محبوب ترین آنها افزایش امنیت ساده کیف پول شخصی است: با استفاده از یک کیف پول Multi-Signature و ذخیره Signature های مورد نیاز برای باز کردن آن در چندین دستگاه مختلف، یک کاربر می تواند خود را از گم شدن یا سرقت یک یا چند Key محافظت کند.

مورد استفاده مهم دیگر مربوط به کسب و کارها است: ذخیره اکثر وجوه ارز دیجیتال یک شرکت در یک کیف پول Single-Signature (تک امضا)، آنها را در معرض خطرات امنیتی و سازمانی بیش از حد قرار می دهد. با نیاز به Key های اکثریت Co-Signer متعدد (مثلاً اعضای هیئت مدیره)، یک کیف پول چند علامتی از محتویات آن در برابر سوء استفاده یا سرقت آشکار توسط یک کارمند محافظت می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا