اخباراخبار جهان

جامعه Crypto به یاد داشته های هال فینی در بلاکچین در 65 سالگی تولد او است.

cypherpunk یکی از اولین کسانی بود که علاوه بر Satoshi Nakamoto استخراج بلاک های بیت کوین را گزارش کرد و بسیاری از اشکالات اولیه را گزارش داد.

 

 

نوشته های مشابه

بیش از ده سال است که هال فینی ، دانشمند کامپیوتر ، دریافت کننده اولین معامله در بلاکچین بیت کوین شده است و تأثیر او بر رمزنگاری به عنوان یک فناوری هنوز هم احساس می شود.

فینی یکی از اولین افرادی بود که به پست Satoshi Nakamoto در لیست پستی cypherpunks پاسخ داد ، در حالی که هنوز برخی در فضا معتقد بودند وی یکی از افراد مستعار ایجاد Bitcoin (BTC) است.

پیشگام افسانه ای بیت کوین امروز 65 ساله می شد ، او در سال 2014 از بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک ؛ که به عنوان بیماری لو گریگ یا ALS نیز شناخته می شود ؛ درگذشت.

قبل از مرگ ، فینی در فروم Bitcointalk در مورد تجربیات اولیه خود با ارز رمزنگاری شده مطالبی ارسال کرد. وی استخراج چندین بلوک در شبکه BTC را فرآیندی نسبتاً ساده در سال 2009 توصیف کرد که می تواند به جای GPU با پردازنده تکمیل شود.

وی گفت: “هنگامی که ساتوشی اولین نسخه انتشار نرم افزار را اعلام كرد ، بلافاصله آنرا گرفتم.” “من فکر می کنم من علاوه بر Satoshi اولین نفری بودم که بیت کوین را اداره کردم. من بلوک 70-something را استخراج کردم و اولین معامله بیت کوین را دریافت کردم ، وقتی ساتوشی ده سکه برای آزمایش به من فرستاد. طی چند روز آینده با Satoshi مکالمه ایمیلی انجام دادم ، بیشتر من گزارش اشکالات و او را برای رفع آنها. ”

Finney یک رمزنگار مشهور بود که برای شرکت PGP کار کرد که بعداً توسط Symantec در توسعه نرم افزاری که به کاربران امکان رمزگذاری ایمیل ها و پرونده ها را می دهد ، به دست آورد. حتی اگر یکی از آخرین پیام های او می گوید که “اساساً فلج شده است” ، فینی برای نوشتن کدی با هدف تقویت امنیت کیف پول های رمزنگاری از سیستم چشم کش استفاده کرد.

از فینی دو فرزند و همسرش فران باقی مانده اند که امروز عکسی از پیشگام بیت کوین در حال عبور از یک محله در دهه 1980 منتشر کرد ، تصویری که توسط آدام بک رمزنگار بازتوییت شد. قبل از تشخیص ، فینی در حال تمرین برای اجرای یک ماراتن کامل بود.

عکس هال در حال دویدن ، دهه 1980 ، نشان دهنده اشتیاق و اشتیاق مشخصه او به زندگی. pic.twitter.com/GV20bn5e8F
– Fran Finney (franfinney) 4 مه 2021

قبل از مرگ ، فینی و همسرش فران برای آگاهی بخشی و جمع آوری کمک مالی برای ALS کار می کردند. از زمان عزیمت وی ، فران فینی میراث همسرش را ادامه داد و با همکاری با بخش غرب طلایی از انجمن ALS همکاری کرد.

 

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx